Descrierea postului unui auditor de sănătate

Un auditor de sănătate este responsabil pentru revizuirea rapoartelor financiare ale unei firme de îngrijire a sănătății pentru a se asigura că respectă standardele de sănătate în conformitate cu standardele de sănătate. Odată ce un audit a fost efectuat, auditorul poate prescrie diferite strategii de afaceri pentru a obține compania de îngrijire a sănătății până la standardele de conformitate. Un auditor de sănătate trebuie să îndeplinească una dintre cele trei certificări contabile. Biroul de Statistică a Muncii (BLS) a prognozat o creștere puternică atât pentru industria contabilă, cât și pentru sectorul sănătății din 2008 până în 2018.

$config[code] not found

Responsabilități profesionale

Un auditor de sănătate este responsabil pentru efectuarea auditurilor firmelor de îngrijire a sănătății pentru a determina respectarea standardelor de conformitate cu standardele de sănătate (HCC). În efectuarea unui audit, trebuie revizuite contribuțiile caritabile, subvențiile pentru educație, redevențele, cercetarea și dezvoltarea, rapoartele de cheltuieli, dezvăluirile financiare și rapoartele de stat / federale. Este posibil ca auditorul să fie nevoit să lucreze ca o legătură între conducătorii diferitelor departamente ale unei firme de sănătate pentru a evalua pe deplin controalele interne.Un auditor de sănătate este sub supravegherea directorului HCC și poate fi responsabil pentru supravegherea stagiarilor de contabilitate și audit.

Experiența anterioară

Auditorul de sănătate trebuie să aibă o experiență de aproximativ trei până la cinci ani în ceea ce privește respectarea normelor de sănătate, auditul, controlul calității, finanțele și afacerile medicale. O cunoaștere extinsă a dispozitivelor medicale sau a industriei farmaceutice este foarte relevantă pentru funcția de angajare.

Experienta anterioara in cadrul unei echipe si prezentarea ideilor strategiei de afaceri este o necesitate. Un auditor de sănătate trebuie să aibă experiență care să funcționeze în mod autonom, deoarece, în general, există puțină supraveghere în timpul procesului de audit. Este preferată o experiență dovedită a îmbunătățirilor implementate și a rezolvării problemelor creative.

Educație și licență

La un minim absolut, auditorii de sănătate ar trebui să aibă o diplomă de licență în contabilitate sau finanțe. Cea mai competitivă solicitantă de locuri de muncă dețin un masterat în administrarea afacerilor sau un maestru de știință în contabilitate.

Contabilii care efectuează audituri trebuie să dețină un contabil public autorizat (CPA), un contabil autorizat (CMA) sau o licență contabilă internă certificată (CIA). Procesul de obținere a oricăreia dintre aceste licențe necesită finalizarea satisfăcătoare a unui program de contabilitate acreditat sau cursuri contabile substanțiale în plus față de o diplomă de licență și un punct de trecere la examenul de certificare. În locul unei diplome de contabilitate, majoritatea statelor solicită cel puțin 30 de credite în contabilitate și 150 de credite academice în general. Cele mai multe colegii necesită 120 de credite pentru a obține o diplomă de licență, motiv pentru care o diplomă de licență în contabilitate este un program de cinci ani. Cei care dețin deja o diplomă de licență în toate celelalte discipline pot finaliza un program de masterat în contabilitate.

Outlook de lucru

BLS a prevăzut o creștere de 22% a locurilor de muncă pentru contabilii și auditorii din 2008 până în 2018. Această creștere a cererii a fost mult mai mare decât media națională pentru toate celelalte ocupații și poate fi atribuită accentului accentuat pe o mai mare responsabilitate în cadrul unei organizații. De asemenea, industria de îngrijire a sănătății a fost proiectată pentru a vedea o creștere de 22% a locurilor de muncă pentru toate profesiile legate de îngrijirea sănătății, astfel încât este probabil ca auditorii de sănătate să beneficieze în acest interval de timp.

Salariu

Potrivit Indeed.com, salariul mediu al auditorului în domeniul sănătății este de 88.000 de dolari, începând cu luna aprilie 2010.

2016 Informații salariale pentru contabili și auditori

Contabilii și auditorii au obținut un salariu mediu anual de 68.150 USD în 2016, potrivit Biroului de Statistică a Muncii din SUA. La nivel inferior, contabili și auditori au câștigat un salariu de 25 de percentile de 53.240 de dolari, adică 75% au câștigat mai mult decât această sumă. Cel de-al 75-lea salariu percentilă este de 90.670 de dolari, adică 25% câștigă mai mult. În 2016, în SUA au fost angajați 1.397.700 de persoane în calitate de contabili și de auditori.