Salariul unui Ring Ring

Copiii și adulții iubesc să meargă la circ pentru a vedea actele de sârmă înaltă și animalele sari peste cercuri. Circul a fost de divertisment cel puțin de la secolul al VI-lea, conform Universității din Chicago. Uneori acest entuziasm se transformă într-o carieră. Conducătorul de ring, sau ringmaster, are una dintre cele mai exigente, prestigioase și importante locuri de muncă din circ.

Istorie

Cercul cel mai cunoscut în antichitate era Circus Maximus din Roma. Acest circ a fost ținut într-o arenă în aer liber, mai degrabă decât într-un cort, și a prezentat curse de cară, jongleri și animale instruite care au făcut trucuri, împreună cu o varietate de alte spectacole.

$config[code] not found

Descrierea postului

Un ringleader de circ circulă publicul în timp ce difuzează simultan spectacolul. Oamenii de ring-ring pot avea un fundal de acțiune, deoarece această poziție necesită o performanță lustruită. Cu toate acestea, este posibil ca un acrobat de circ sau un alt interpret să câștige acest post de prestigiu prin participarea la o academie de circ. Indiferent de fondul său, inelul de circ trebuie să fie foarte organizat pentru a coordona toate acțiunile din diferitele inele în timp ce distra mulțimea. Anunță fiecare act nou și povestește spectacolul într-un mod atrăgător, așa cum se întâmplă. Dacă există o greșeală sau un act se pregătește întârziat, conducătorul trebuie să fie mulțumit de mulțime sau să ajute ordinea actelor fără ca publicul să știe că ceva nu este în regulă.

Calificări de calificare

Calificările pentru ringmaster sau ringmistress includ abilitatea de a cânta și de a uimi mulțimea cu o introducere și o narațiune de lansare a fiecărui act de circ. Circurile pot avea o preferință de gen pentru această poziție. De exemplu, Ringling Bros. Circus cere ca conducătorii de sectă să fie bărbați mai înalți de 5 metri și 10 inci, care pot să cânte și să acționeze pentru a distra mulțimea. Un candidat trebuie să aibă o voce în plină expansiune care poate ajunge la rândurile din spate ale unei arene care deține 40.000 de persoane. Circul Gerbola, pe de altă parte, preferă o ringmistress cântând, de preferință o actriță cu o voce comandantă.

Salariu

Salariul mediu al unui inel de circ este de 51.000 de dolari, potrivit site-ului Simply Hired. Salariul variază în funcție de experiența dvs. și de reputația dvs., în timp ce vă mulțumiți mulțimile și gestionați mai multe acte simultan. Un ringmaster excelent poate câștiga mult mai mult, mai ales dacă împachetează casa în fiecare noapte.