Unitatea de formare a unității de spitale

A deveni un grefier unitate de spital este o modalitate buna de a obtine ocuparea fortei de munca de baza de ingrijire a sanatatii pentru cei care nu doresc sa devina asistente medicale. Deoarece multe dintre competențele necesare necesită o pregătire specială, cel mai bine este pentru cei interesați să participe la un curs de formare a unității spitalicești la o instituție acreditată.

Obligații și responsabilități de serviciu

Grefierii funcționează ca oameni de serviciu pentru funcții de secretariat, clerical și recepționist și, prin urmare, depind de îndeplinirea unei game largi de sarcini în sprijinul operațiunilor unității. Acestea includ gestionarea și stocarea informațiilor despre pacienți, asamblarea diagramelor pacientului și îngrijirea și întreținerea diferitelor consumabile. Grefierii, de asemenea, întrețin rețele de comunicare între medici, asistente medicale, administratori, personalul spitalului, pacienți, membrii familiei și așa mai departe.

$config[code] not found

Perspectiva carierei și progresul

Intrarea într-un spital ca un funcționar unitar este o modalitate de a câștiga un punct de sprijin în domeniul administrației de îngrijire a sănătății. Poziția grefierului unității spitalicești poate fi una de bază, însă funcționarii unității pot dobândi o experiență considerabilă în gestionarea responsabilităților clerice care le pot aduce beneficii dacă și când aceștia aleg să se aplice pentru alte funcții, cum ar fi tehnicianul dosarului medical sau secretarul medical. Cei care excelează cu adevărat în a fi grefieri de unitate pot fi în alergare pentru a deveni mai în vârstă administratori mai departe de-a lungul carierei lor.

Cursuri

Diferite instituții oferă cursuri de certificare în cadrul unităților de instruire a unităților spitalicești. Unii, cum ar fi Colegiul Lethbridge din Alberta, Canada sau Colegiul NorQuest din Edmonton, Canada, rulează programe care durează între 16 și 20 de săptămâni, dintre care multe includ o practică de mai multe săptămâni. Cele mai multe dintre aceste programe culminează cu acordarea unui certificat de unitate spitalicesc, Certificat pentru realizarea academică pentru formarea unității de formatori sau un certificat sau acreditare similară. Alte instituții, cum ar fi Colegiul NorQuest și eCampus Alberta, oferă cursuri online celor care doresc să se angajeze în învățământul unității funcționarilor, la dispoziția lor.

Conținutul programului

Indiferent de programul luat și de mijloacele sale de livrare, instruirea spitalului de unitate spitalicească îi învață pe elevi despre organizarea spitalelor, conceptele medicale și terminologiile. De asemenea, își propune să construiască competențe în gestionarea ordinelor medicale și facturare, organizarea documentelor, coordonarea unităților și alte competențe vitale pentru loc de muncă. Formarea are, de asemenea, scopul de a dezvolta abilitățile specifice necesare pentru funcționarii potențiali de a desfășura activități multitasking și de a dezvolta abilități de calculator, telecomunicații și recepție.

Cerințe de admitere

Majoritatea programelor de învățământ pentru unitățile spitalicești solicită ca solicitanții să fi dobândit un anumit nivel de competență la limbile engleză, matematică și alte cursuri de studiu. De exemplu, NorQuest solicită solicitanților să aibă un nivel minim de 60% în limba engleză 30-1, 65% în limba engleză 30-2, 50% în Applied Math 10, sau echivalenți. Deoarece funcționarii unității au foarte multe roluri administrative și administrative, abilitățile de scriere sunt o necesitate; multe programe necesită o viteză specială de tastare, cum ar fi 20 de cuvinte pe minut la NorQuest. Alte cerințe includ competența în limba engleză pentru cei pentru care limba engleză este oa doua limbă, o verificare clară a cazierului judiciar și o notă curată de sănătate.